Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Bankų ir finansų praktikos grupės vadovas. Andrius yra sukaupęs daugiau nei 15 metų teisinio darbo patirtį, konsultuojant klientus įvairiais verslo finansavimo, kredito įstaigų  bankroto, mokesčių planavimo, verslų įsigijimo ir perleidimo, nekilnojamojo turto, sutarčių ir komercinės teisės klausimais.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

Finansavimas

 • Obligacijų leidimas ir jų užtikrinimas. Konsultavo klientus, išleidžiant daugiau nei 160 mln. € vertės obligacijų emisijas. Rengė sandorių užtikrinimo dokumentus, įkeičiant įvairių rūšių turtą Lietuvoje.
 • Derybos su bankais. Atstovavo skirtingose verslo srityse dirbantiems verslo klientams, derantis dėl finansavimo ir įkeitimo sandorių su visais Lietuvoje veikiančiais komerciniais bankais dėl daugiau nei 500 mln. € paskolų suteikimo.
 • Bankų bankroto procesai. Atstovavo virš 300 užsienio juridinių asmenų SNORO ir Ūkio bankų bankroto bylose dėl indėlių draudimo išmokų atgavimo visų instancijų nacionaliniuose Lietuvos teismuose. Parengė peticiją Europos Žmogaus Teisių Teismui dėl užsienio subjektų nuosavybės atėmimo, Lietuvai pažeidžiant tarptautinės viešosios teisės normas dėl užsieniečių nuosavybės apsaugos.
 • Derybos su bankrutuojančiais bankais. Atstovavo klientui visų instancijų nacionaliniuose teismuose, įrodant, kad komercinio banko bankroto bylą nagrinėjantis teismas Lietuvoje neturi jurisdikcijos nagrinėti kilusio ginčo dėl skolos Lietuvoje. Teismo procese pavyko įrodyti, kad ES teisė įpareigoja bylą nagrinėti ne Lietuvoje bei taip pasiekti klientui priimtiną problemos sprendimą susitarimu.
 • Indėlininkų ir investuotojų draudimo išmokų klausimai. Atstovavo daugiau nei 500 fizinių asmenų grupės interesams visų Lietuvos instancijų teismuose bei ES Teisingumo Teisme kur įrodė, kad į neįsigaliojusią bankrutavusio banko SNORAS akcijų emisiją investavę asmenys turi teisę atgauti ES teisėje įtvirtintą indėlininko arba investuotojo draudimo išmoką. Tai beprecedentis procesas Europoje, kuriuo pavyko bylai svarbių klausimų nagrinėjimą iškelti už Lietuvos jurisdikcijos ribų bei įrodyti, kad Lietuva neteisingai įgyvendino ES teisę ir taip pažeidė tūkstančių savo gyventojų teises. Šiuo metu siekiama, kad šias išmokas atgavusiems asmenims būtų išmokėtos palūkanos už visą bylinėjimosi periodą.
 • Darbas su hipotekos kreditoriais. Konsultavo klientus dėl ilgalaikės bankrutuojančių bendrovių turto pardavimo strategijos bei atstovavo jų interesams santykiuose su hipotekos kreditoriais (Lietuvoje veikiančiais bankais). Ilgiau nei 10 metų atstovavo klientui bankroto procesuose bei užtikrino laipsnišką turto pardavimą rinkos sąlygomis.
 • Finansavimo pritraukimo sandoriai. Konsultavo klientus, pritraukiant daugiau nei 400 mln. € privačių finansuotojų lėšų į gamybos, transporto, nekilnojamojo turto, vartojimo kreditų, paslaugų sektorius, suteikiant paskolas, subordinuotas paskolas, investuojant į kapitalą, bei vykdant jungtinę veiklą.

Mokesčiai

 • Nekilnojamojo turto projektų vystymas. Konsultavo asmenis dėl investicijų į mažus ir vidutinio dydžio gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto projektus bei projektų pelno apmokestinimo teisiniais aspektais. Klientams padėjo suplanuoti, raštu suderinti su mokesčių administratoriumi ir sėkmingai įgyvendinti palankesnį investavimo į gyvenamojo nekilnojamojo turto projektus veiklos modelį.
 • Reinvestavimas Lietuvoje. Konsultavo klientą dėl verslo perleidimo ir lėšų reinvestavimo Lietuvoje per tarptautinių investicijų apsaugą sukuriančią ir efektyvesnę mokestinę struktūrą. Šiame procese po daugiau nei 3 metų pavyko apginti kliento interesus bendrovės bei fizinio asmens lygmenyje prieš regioninį ir nacionalinį mokesčių administratorių.
 • Konsultavo klientus dėl investicijų atitraukimo iš Lietuvos jurisdikcijos optimaliausiu mokestiniu keliu.

Verslų įsigijimai ir perleidimai

 • Sandorio struktūra, sandorio kuravimas, konkurencijos klausimai, sandorio užbaigimas. Konsultavo klientus dėl investicijų į gamybos, transporto, projektavimo, logistikos, vartojimo kreditų, paslaugų, nekilnojamojo turto, statybų, loterijų, kurjerių, atsinaujinančios energetikos, kabelinės televizijos, reklamos ir žiniasklaidos, televizijos ir radijo, finansinės nuomos ir kitokius verslus. Rengė sandorio dokumentus, pranešimus apie koncentracijas, pranešimus dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams, konsultavo licencijų gavimo bei veiklos vykdymo klausimais.

Nekilnojamasis turtas

 • Srautinio nekilnojamojo turto sandoriai. Atstovavo klientams įsigyjant prekybos centrą Saulės miestas, Ulonų ir Evolution verslo centrus, logistikos sandėlius Vilniuje ir Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, Holiday Inn viešbutį.
 • Statybos ir rekonstrukcija. Atstovavo klientams derybose dėl 20 tūkst. kv. m gamyklos statybų bei prekybos centro rekonstrukcijos Vilniuje.

CV

KARJERA

Nuo 2013 m.
Advokatų profesinė bendrija FORT, advokatas, vadovaujantis partneris

2010 – 2013 m.
Advokatų kontora “Pavlov ir Mamontovas”, advokatas, partneris

2008 – 2010 m.
Advokatų kontora “Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai” (dabartinis pavadinimas “Tark Grunte Sutkiene” ), advokatas

2005 – 2008 m.
Advokatų kontora “Saladžius ir partneriai” (dabartinis pavadinimas “Eversheds Saladžius” ), advokato padėjėjas

IŠSILAVINIMAS

2012 m.
Mykolo Romerio universitetas, teisės mokslų daktaro kvalifikacinis laipsnis

2005 m.
Mykolo Romerio universitetas, Europos Sąjungos teisės magistro laipsnis

2004 m.
Hagos tarptautinės teisės akademija, stažuotė

2004 m.
Helsinkio universitetas, tarptautinis tarptautinės teisės magistro laipsnis (LL.M.)

2003 m.
Mykolo Romerio universitetas, teisės bakalauro laipsnis

NARYSTĖ

Lietuvos advokatūra

KITA VEIKLA

2006 – 2013 m.
Europos Sąjungos institucinės teisės, Europos Sąjungos materialinės teisės, Tarptautinės teisės, Tarptautinių sutarčių teisės paskaitų ir seminarų kursai Mykolo Romerio universiteto studentams.

KALBOS

lietuvių, anglų, rusų, prancūzų