Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Featured Projects

Dr. Andrius Mamontovas

No Comments
By Kadri Lensment

On 27, Nov 2013 | No Comments | In | By Kadri Lensment

Dr. Andrius Mamontovas

Bankų ir finansų praktikos grupės vadovas. Andrius yra sukaupęs daugiau nei 15 metų teisinio darbo patirtį, konsultuojant klientus įvairiais verslo finansavimo, kredito įstaigų  bankroto, mokesčių planavimo, verslų įsigijimo ir perleidimo, nekilnojamojo turto, sutarčių ir komercinės teisės klausimais.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

Finansavimas

 • Obligacijų leidimas ir jų užtikrinimas. Konsultavo klientus, išleidžiant daugiau nei 160 mln. € vertės obligacijų emisijas. Rengė sandorių užtikrinimo dokumentus, įkeičiant įvairių rūšių turtą Lietuvoje.
 • Derybos su bankais. Atstovavo skirtingose verslo srityse dirbantiems verslo klientams, derantis dėl finansavimo ir įkeitimo sandorių su visais Lietuvoje veikiančiais komerciniais bankais dėl daugiau nei 500 mln. € paskolų suteikimo.
 • Bankų bankroto procesai. Atstovavo virš 300 užsienio juridinių asmenų SNORO ir Ūkio bankų bankroto bylose dėl indėlių draudimo išmokų atgavimo visų instancijų nacionaliniuose Lietuvos teismuose. Parengė peticiją Europos Žmogaus Teisių Teismui dėl užsienio subjektų nuosavybės atėmimo, Lietuvai pažeidžiant tarptautinės viešosios teisės normas dėl užsieniečių nuosavybės apsaugos.
 • Derybos su bankrutuojančiais bankais. Atstovavo klientui visų instancijų nacionaliniuose teismuose, įrodant, kad komercinio banko bankroto bylą nagrinėjantis teismas Lietuvoje neturi jurisdikcijos nagrinėti kilusio ginčo dėl skolos Lietuvoje. Teismo procese pavyko įrodyti, kad ES teisė įpareigoja bylą nagrinėti ne Lietuvoje bei taip pasiekti klientui priimtiną problemos sprendimą susitarimu.
 • Indėlininkų ir investuotojų draudimo išmokų klausimai. Atstovavo daugiau nei 500 fizinių asmenų grupės interesams visų Lietuvos instancijų teismuose bei ES Teisingumo Teisme kur įrodė, kad į neįsigaliojusią bankrutavusio banko SNORAS akcijų emisiją investavę asmenys turi teisę atgauti ES teisėje įtvirtintą indėlininko arba investuotojo draudimo išmoką. Tai beprecedentis procesas Europoje, kuriuo pavyko bylai svarbių klausimų nagrinėjimą iškelti už Lietuvos jurisdikcijos ribų bei įrodyti, kad Lietuva neteisingai įgyvendino ES teisę ir taip pažeidė tūkstančių savo gyventojų teises. Šiuo metu siekiama, kad šias išmokas atgavusiems asmenims būtų išmokėtos palūkanos už visą bylinėjimosi periodą.
 • Darbas su hipotekos kreditoriais. Konsultavo klientus dėl ilgalaikės bankrutuojančių bendrovių turto pardavimo strategijos bei atstovavo jų interesams santykiuose su hipotekos kreditoriais (Lietuvoje veikiančiais bankais). Ilgiau nei 10 metų atstovavo klientui bankroto procesuose bei užtikrino laipsnišką turto pardavimą rinkos sąlygomis.
 • Finansavimo pritraukimo sandoriai. Konsultavo klientus, pritraukiant daugiau nei 400 mln. € privačių finansuotojų lėšų į gamybos, transporto, nekilnojamojo turto, vartojimo kreditų, paslaugų sektorius, suteikiant paskolas, subordinuotas paskolas, investuojant į kapitalą, bei vykdant jungtinę veiklą.

Mokesčiai

 • Nekilnojamojo turto projektų vystymas. Konsultavo asmenis dėl investicijų į mažus ir vidutinio dydžio gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto projektus bei projektų pelno apmokestinimo teisiniais aspektais. Klientams padėjo suplanuoti, raštu suderinti su mokesčių administratoriumi ir sėkmingai įgyvendinti palankesnį investavimo į gyvenamojo nekilnojamojo turto projektus veiklos modelį.
 • Reinvestavimas Lietuvoje. Konsultavo klientą dėl verslo perleidimo ir lėšų reinvestavimo Lietuvoje per tarptautinių investicijų apsaugą sukuriančią ir efektyvesnę mokestinę struktūrą. Šiame procese po daugiau nei 3 metų pavyko apginti kliento interesus bendrovės bei fizinio asmens lygmenyje prieš regioninį ir nacionalinį mokesčių administratorių.
 • Konsultavo klientus dėl investicijų atitraukimo iš Lietuvos jurisdikcijos optimaliausiu mokestiniu keliu.

Verslų įsigijimai ir perleidimai

 • Sandorio struktūra, sandorio kuravimas, konkurencijos klausimai, sandorio užbaigimas. Konsultavo klientus dėl investicijų į gamybos, transporto, projektavimo, logistikos, vartojimo kreditų, paslaugų, nekilnojamojo turto, statybų, loterijų, kurjerių, atsinaujinančios energetikos, kabelinės televizijos, reklamos ir žiniasklaidos, televizijos ir radijo, finansinės nuomos ir kitokius verslus. Rengė sandorio dokumentus, pranešimus apie koncentracijas, pranešimus dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams, konsultavo licencijų gavimo bei veiklos vykdymo klausimais.

Nekilnojamasis turtas

 • Srautinio nekilnojamojo turto sandoriai. Atstovavo klientams įsigyjant prekybos centrą Saulės miestas, Ulonų ir Evolution verslo centrus, logistikos sandėlius Vilniuje ir Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, Holiday Inn viešbutį.
 • Statybos ir rekonstrukcija. Atstovavo klientams derybose dėl 20 tūkst. kv. m gamyklos statybų bei prekybos centro rekonstrukcijos Vilniuje.
Rūta Radzevičiūtė-Meizeraitė

No Comments
By Kadri Lensment

On 25, Nov 2013 | No Comments | In | By Kadri Lensment

Rūta Radzevičiūtė-Meizeraitė

Nekilnojamojo turto ir statybų praktikos grupės vadovė. Rūta turi daugiau nei 15 metų teisinio darbo patirtį, dirbant didžiosiose Lietuvos advokatų kontorose (COBALT, GLIMSTEDT, Eversheds Saladžius). Rūta įgijo didelę patirtį sprendžiant sudėtingus nekilnojamojo turto, statybos, plėtros, teritorijų planavimo ir nuomos klausimus. Ji konsultuoja didžiuosius investuotojus į nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse (pvz., EfTEN, Capital Mill) visais investicijų į nekilnojamąjį turtą klausimais.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

 • Visapusiškos teisinės paslaugos visuose Capital Mill (nereguliuojamas investuotojas, kurio valdomo turto vertė viršija 250 mln. €), EfTEN (reguliuojamas fondas, kurio valdomo turto vertė viršija 700 mln. €), nekilnojamojo turto įsigijimuose Lietuvoje, įskaitant pirmojo A klasės 21 aukšto verslo centro „Grand Office“ Vilniuje įsigijimą, 10 aukštų verslo centro „L3” Vilniuje įsigijimą, daugiau kaip 11 000 kv. m DSV logistikos terminalo Vilniuje įsigijimą, Vilniaus pakraštyje esančio daugiau kaip 27 000 kv. m Dobrovolės logistikos terminalo įsigijimą, taip pat daugiau kaip 30 000 kv. m logistikos terminalo Kauno Laisvojoje ekonomikos zonoje įsigijimą. Rūta vadovavo trečiam didžiausiam 2018 m. nekilnojamojo turto sandoriui Baltijos šalyse, kur atstovavo pirkėją šiam įsigyjant daugiau kaip 24 300 kv.m prekybos centrą RYO, turintį 132 nuomininkus.
 • Teisinės paslaugos, susijusios su įvairių nuomos sutarčių ruošimu ir derybomis, įskaitant biuro, mažmeninės prekybos ir logistikos objektų nuomas, atstovaujant tiek nuomininkus, tiek nuomotojus. Naujausi darbai apima sėkmingas derybas dėl biuro nuomos vienai didžiausių IT bendrovių Lietuvoje, taip pat visapusiškos teisinės paslaugos dėl nuomos naujai rekonstruotame virš 5 000 kv.m Jeruzalės prekybos centre, turinčiame daugiau nei 20 nuomininkų.

Legal500: Rūta Radzevičiūtė-Meizeraitė “ypač gera sandoriuose”.

Vienas iš didžiausių FORT Vilnius klientų Rūtą apibūdino taip: “mes niekada anksčiau nepatyrėme nieko panašaus su kitais teisininkais, su kuriais dirbome, iki pradėdami dirbti su Rūta. Ji yra ypatingai rūpestinga ir mes jaučiame, kad dirbant su ja kiekviena detalė yra apgalvota”.

Mindaugas Žolynas

4 Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 24, Nov 2013 | 4 Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Mindaugas Žolynas

Įmonių įsigijimų ir susijungimų grupės vadovas. Mindaugas jau daugiau kaip 17 metų dirba įmonių įsigijimų ir susijungimų srityje. Savo reputaciją jis įgijo dirbdamas tokiose advokatų kontorose kaip Cobalt, Ellex ir Borenius, kur prisidėjo prie daugybė išskirtinių įvairaus pobūdžio ir sudėtingumo projektų.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

 • Mindaugas yra vienas labiausiai vertinamų M&A sandorių ir korporatyvinių klausimų specialistų Lietuvoje. Jis kasdien konsultuoja klientus susijungimų ir atskyrimų, kapitalo mažinimo bei didinimo, akcijų išpirkimo bei apmokėjimo ir kitais korporatyviniais klausimais.
 • Atstovauja klientams ir gina jų interesus korporatyviniuose ginčuose. Mindaugas padeda klientams nuo pačios ginčo pradžios, parinkdamas konflikto valdymo strategiją ir taktiką, atstovauja klientams teismuose ir arbitraže, dalyvauja derybose.
 • Konsultuoja šeimos verslo organizavimo teisiniais klausimais. Teikia įvairias korporatyvines paslaugas, įskaitant, juridinio asmens steigimą, korporatyvinės struktūros optimizavimą bei konsultuoja kasdieniais korporatyviniais klausimais.
 • Klientai vertina Mindaugą dėl požiūrio, orientuoto į ilgalaikę perspektyvą, bei strateginio mąstymo. Jis yra nepakeičiamas ekspertas, renkantis sandorio struktūrą ir taktinius ėjimus korporatyviniame ginče.
 • Mindaugas studijavo ir baigė Baltic Management Institute, kuriame išskirtinį dėmesį skyrė advokatų kontoros darbo efektyvumo analizei.

IFRL1000 2017: priskiria Mindaugą „Kylančios žvaigždei“ kategorijai įmonių įsigijimų ir susijungimų srityje.

Legal500 2017: „Mindaugas Žolynas yra dar vienas paminėjimo vertas vardas, galintis dirbti su sudėtingais sandoriais“. Legal500 taip pat aprašo Mindaugą kaip „labai patyrusį ir kūrybišką“ specialistą taip pat kaip teisininką, kuris „gali suvaldyti įvairaus pobūdžio darbus nuo įsigijimų ir verslo struktūrizavimo iki įsisteigimo, akcijų pardavimo ir išpirkimo“.

Emilis Cicėnas

No Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 23, Nov 2013 | No Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Emilis Cicėnas

Emilis turi daugiau kaip 17 metų patirtį, konsultuojant klientus, veikiančius prekybos, IT, energetikos sektoriuose. Savo profesinę veiklą jis pradėjo advokatų kontoroje Ellex Valiunas, vėliau dirbo kaip vadovų komandos narys bendrovėse Akropolis Group, Circle K Lietuva, ESO, kur prisidėjo prie daugybės išskirtinių įvairaus pobūdžio ir sudėtingumo projektų įgyvendinimo.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

 • Sudėtingi ir kompleksiniai sandoriai bei projektai. Atstovavo Akropolis Group, parduodant prekybos centrą Kauno Akropolis (apie 60.000 kv. m) Vokietijos bendrovei Deka Immobilien. Emilis vadovavo Circle K Lietuva derybinei grupei, derantis su kitais šešiais mažmeninės prekybos partneriais dėl bendros lojalumo programos „Mylimiausia“ sukūrimo. Struktūrizavo ir įgyvendino franšizinių degalinių verslo modelį Lietuvoje. Jis taip pat prisidėjo sėkmingai įgyvendinant elektros ir dujų skirstomųjų tinklų sujungimą.
 • Patirtis advokatų kontorose bei įvairiose srityse lyderiaujančiose bendrovėse leidžia įvairiapusiškai įvertinti ir suprasti klientų poreikius. Klientai vertina Emilį dėl jo gebėjimo įsitraukti ir dirbti komandoje kartu su jais bei paprastai ir aiškiai komunikuoti sudėtingus dalykus.
 • Emilis yra įkūręs ir sėkmingai išvystęs verslo startuolį. Ši patirtis suteikia galimybę jam ne tik konsultuoti klientus verslo teisės klausimais, bet ir dalintis savo asmenine patirtimi bei praktiniais patarimais, kuriant ir vystant verslą.
 • Klientai vertina Emilį dėl į verslą orientuoto požiūrio, sprendžiant sudėtingas teisines problemas. Įvairi patirtis bei plataus profilio kompetencijos padeda užtikrinti, jog siekiant suvaldyti teisines rizikas nenukentėtų klientų komerciniai bei verslo interesai.
 • Emilis įgijo vadovų verslo vadybos magistro laipsnį Baltic Management Institute. Studijų metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas organizacijų efektyvumo ir konkurencinio pranašumo analizei.

Dr. Gytis Kuncevičius

No Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 21, Nov 2013 | No Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Dr. Gytis Kuncevičius

Gytis specializuojasi finansinių paslaugų (vartojimo kredito, automobilių lizingo) valstybinio reguliavimo, darbo teisės, mokestinių ir kitų administracinių ginčų srityje ir yra sukaupęs beveik 5 metų patirtį, dirbant su verslo klientais advokatų kontoroje. Atskirai vertėtų pažymėti Gyčio išskirtinę kompetenciją, dirbant su sudėtingais įvairių verslo sričių valstybinio reguliavimo klausimais bei su ikiteisminių ir teisminių administracinių ginčų su valstybės ir savivaldos institucijomis valdymu.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

 • Konsultavo klientus įvairiais transporto priemonių lizingo ir nuomos klausimais. Gytis atstovavo klientams teisminiuose procesuose, sprendžiant klientų turto konfiskavimo klausimus, dirbo su automobilių lizingo ir nuomos paslaugas teikiančiais klientais, rengiant bei tobulinant jų Lietuvos rinkai teikiamus produktus.
 • Konsultuoja klientus kompleksiniais finansinių paslaugų valstybinio reguliavimo klausimais. Gytis teikė teisines konsultacijas ir rengė dokumentus, pristatant Lietuvos rinkai naują paslaugą – automobilių finansinę nuomą. Šis produktas atvėrė galimybes lankstesniam finansavimo suteikimui (lyginant su vartojimo kredito teisiniu reguliavimu) bei leido išplėsti klientų teikiamų paslaugų spektrą ir apimtis.
 • Konsultuoja ir atstovauja klientams, įrašant  į viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą bei parengiant ir suderinant su priežiūros institucija (Lietuvos banku) vartojimo kreditų teikimo veiklos dokumentus.
 • Konsultuoja klientus kompleksiniais darbo teisės klausimais, rengia klientų verslo poreikius atitinkančius bendrovių vidinius dokumentus. Gytis konsultavo, rengė dokumentus ir koordinavo žmogiškųjų išteklių perkėlimo procesus bendrovių grupės, turinčios daugiau nei 400 darbuotojų, reorganizavimo klausimais taip pat gamybinės įmonės veiklos perkėlimo atveju (Elmoris).
 • Atstovauja klientams valstybinėse ir vietos savivaldos institucijose įvairiais klausimais, susijusiais su veiklos leidimų ir licencijų išdavimu, mokesčiais, aplinkosauga, veiklos planiniais ir neplaniniais patikrinimais, ekonominių sankcijų skyrimu.
 • Rengia paklausimus, gaunant iš valstybės ir vietos savivaldos institucijų verslo rizikų valdymui ir sprendimų priėmimui reikiamus oficialius išaiškinimus ir patvirtinimus, dalyvauja derybose su valstybės ir vietos savivaldos institucijomis dėl taikos sutarčių administraciniuose ginčuose sudarymo,  rengia taikos sutarčių projektus.
Vadimas Maksimenka

4 Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 18, Nov 2013 | 4 Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Vadimas Maksimenka

Vadimas prisijungė prie FORT 2014 m. kaip kontoros Įmonių susijungimų ir įsigijimų teisės praktikos grupės Vilniuje narys. Prieš prisijungdamas prie FORT jis dirbo keliose kitose advokatų kontorose Vilniuje ir turi sukaupęs daugiau nei 6 metų patirtį bendrovių susijungimų ir įsigijimų bei įmonių teisės srityse.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

 • Vadimas yra sutelkęs savo dėmesį į bendruosius bendrovių teisės klausimus bei susijungimo ir įsigijimo sandorius. Jis konsultuoja vietinius ir tarptautinius klientus dėl restruktūrizavimo, prijungimų, atskyrimų, kapitalo didinimo, mažinimo, akcijų perleidimo, atpirkimo bei kitais bendraisiais bendrovių teisės aspektais. Per paskutinius metus Vadimas padėjo ar dalyvavo daugiau nei 20 korporatyvinių projektų, kurių bendra kapitalizacijos (nuosavo kapitalo) vertė yra apie 35 mln. €, neįskaičiuojant susijungimo ir įsigijimo sandorių verčių.
 • Padeda klientams susijungimo ir įsigijimo sandoriuose. Vadimas turi patirties visuose projekto vystymo etapuose: pradedant nuo sandorio struktūrizavimo klausimų, korporatyvinės dalies teisinio patikrinimo ir bei jo valdymo ir baigiant sutarčių rengimu ir derybomis bei sandorio užbaigimo reikalų pasirūpinimu. Jis dirbo su klientais, esančiais tiek pirkėjo, tiek pardavėjo pusėje. Pavyzdžiui, Vadimas atstovavo tokiems klientams kaip EfTEN ir Capital Mill beveik visuose jų investiciniuose sandoriuose Lietuvoje bei padėjo Elisa Corporation TV operatoriaus Starman verslo Estijoje įsigijime.
 • Konsultuoja klientus visais kasdieniais bendrovių teisės klausimais. Vadimas kasdien dirba su klientais iš skirtingų verslo sektorių, tokių kaip: kompozitų pramonė, žemės ūkis, metalo gamyba, nekilnojamasis turtas, transportavimas, telekomunikacija, žiniasklaida, IT, programinės įrangos ir kompiuterių paslaugos, prekyba, finansinės paslaugos, konsultuodamas juos įvairiais bendrovių teisės ir bendrosios komercinės teisės klausimais.
 • Konsultuoja klientus visais verslo pradžios klausimais. Vadimas konsultuoja startuolius (tokius kaip CUJO) visais bendrais bendrovių teisės ir valdymo klausimais. Jis teikė paslaugas beveik kiekviename juridinio asmens steigimo projekte, kuriame dalyvavo FORT, sutelkdamas dėmesį į sprendimus, atitinkančius ir pritaikytus kliento interesams.
 • Atstovauja klientams valstybinėse institucijose ir privačiuose organizacijose. Atstovaudamas klientams registruose, notarų biuruose ar kitose organizacijoje, Vadimas pasirūpina visais klientų reikalais, siekdamas rezultatų geriausiu įmanomu būdu.

Legal500 2017: Klientai Vadimą Maksimenką vertina už operatyvų ir sklandų darbą bei pagalbą su didžiausiu įmanomu rūpestingumu ir pozityvumu.

Aurelija Grigoravičiūtė-Rimeisienė

No Comments
By Kadri Lensment

On 16, Nov 2013 | No Comments | In | By Kadri Lensment

Aurelija Grigoravičiūtė-Rimeisienė

Aurelija specializuojasi nekilnojamojo turto ir statybų teisėje ir jau yra sukaupusi 6 metų patirtį, dirbant su verslo klientais advokatų kontoroje. Atskirai reikėtų pažymėti Aurelijos išskirtinę kompetenciją, dirbant su komercinės nuomos bei statybų klausimais ir atliekant įsigyjamo turto teisinius patikrinimus.

IŠSKIRTINA PATIRTIS

 • Konsultavo klientus pirkėjo pusėje įvairiuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandoriuose (visų pirma, atliekant įsigyjamo objekto teisinį patikrinimą). Aurelija dirbo su tokiais klientais kaip EfTEN (didžiausiais nekilnojamojo turto fondo valdytojas Baltijos šalyse) ir Capital Mill (privačių investicijų valdymo bendrovė) beveik visuose jų investiciniuose sandoriuose Lietuvoje.
 • Konsultuoja klientus kompleksiniais statybų ir teritorijų planavimo klausimais. Aurelija teikė teisines konsultacijas ~20.000 kv. m gamyklos bei daugiabučio gyvenamojo namo (~70 butų) centrinėje Vilniaus dalyje statybos klausimais.
 • Konsultuoja klientus komercinės nuomos klausimais tokiuose objektuose kaip verslo centras „Grand Office“, naujai rekonstruotame daugiau nei 5.000 kv. m ploto Jeruzalės prekybos centre ir pan.
 • Atstovauja klientams valstybinėse ir vietos savivaldos institucijose įvairiais klausimais, susijusiais su valstybinės žemės nuoma, nekilnojamojo turto apsunkinimais ir statybomis.
 • Rengia ir dalyvauja derybose dėl įvairių pirkimo-pardavimo, servituto nustatymo, turto valdymo ir kitų sutarčių.
Gabrielė Velta Mickevičiūtė

No Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 14, Nov 2013 | No Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Gabrielė Velta Mickevičiūtė

Justina Jurcevičiūtė

No Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 10, Nov 2013 | No Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Justina Jurcevičiūtė

Vytautas Pasvenskas

No Comments
By Advokatų profesinė bendrija

On 09, Nov 2013 | No Comments | In | By Advokatų profesinė bendrija

Vytautas Pasvenskas